Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ağrı °C

ABDÜLKADİR ARSLAN `DAN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI 

ABDÜLKADİR ARSLAN `DAN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI 
REKLAM ALANI
04.06.2022
A+
A-

Turan Teşkilatı Onursal Başkanı ve Aska Grup Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Arslan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Turan Teşkilatı Onursal Başkanı Abdülkadir Arslan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Birleşmiş Milletlere üye 113 ülkenin katılımı ile 1972 yılında çevre konusunda Stockholm’de yapılan ilk uluslararası konferansın düzenlenme tarihi olan 5 Haziran, “Dünya Çevre Günü” olarak ilan edilmiştir.

Tek yaşam alanımız olan dünyamızı yaşanır kılmak ve gelecek nesillere yaşamlarını en temiz ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilmelerine imkan sağlayacak nitelikte bırakabilmek için çevre üzerinde olumsuz etkilere neden olan etkenleri asgariye indirmek ve doğal dokunun bozulmasını önleyecek tedbirleri almak devlet ve birey olarak hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Tarihimiz boyunca milletimiz, dünyanın bize verilen bir nimet olduğuna, insanoğlunun bu nimeti korumakla, israf etmeden kullanmakla mükellef olduğuna, verilen nimetlerde insanların ve canlıların hakkı olduğuna inanmıştır. Bu yüzden doğa ve çevrenin korunmasına ve hayvan haklarına yönelik yasal düzenlemeler yapılmış, doğa, çevre ve canlılar kanun ve nizamnamelerle korunmuştur.

Değerli vatandaşlarımız, tarihimizden örnek alarak çevre konusunda daha çok duyarlı olmalı, kaynaklarımızı bilinçsizce tüketmemeli, geri dönüşüm konusunda hassasiyet göstermeli, her türlü israftan kaçınmalıyız. Bizler, bizden sonraki nesillere güzel bir doğa ve çevre bırakmakla yükümlüyüz.

Bu vesileyle, Dünya Çevre Gününün çevre sorunları konusunda toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nüzü kutluyorum.

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL

REKLAM ALANI